Buurttuin in de Werfstraat
De Werfstraat in Scheveningen-Dorp heeft een mooie buurttuin. Bewoner Hans Pronk en Raymond Kort van de gemeente laten zien hoe je door samen te werken een buurt groener maakt.
Meer dan 35 jaar was Dick Passchier een bekend gezicht in de buurttuin. Op zijn klompen verzorgde hij het groen met liefde en toewijding. Door zijn gezondheid moest hij stoppen met het onderhoud. Buurtbewoner Hans Pronk had meteen het idee om het plekje te onderhouden. Met toestemming van Dick Passchier ging hij op zoek naar vrijwilligers om het werk door te laten gaan.

Een nieuw team vrijwilligers
Hans Pronk aarzelde geen moment en liet briefjes achter bij buurtbewoners. Hij riep hen op om mee te helpen en mee te denken over de toekomst van de buurttuin. Zijn enthousiasme werkte aanstekelijk. Er is nu een team van 4 vrijwilligers dat zich elke 1e woensdag van de maand inzet voor de tuin. Ze zorgen niet alleen voor het groen, maar ruimen ook zwerfafval op. Na afloop drinken ze samen een kopje koffie: een gezellig moment.
Groenbeheerder helpt mee
De gemeente zorgt voor nieuwe planten en praktisch advies. Groenbeheerder Raymond Kort helpt de vrijwilligers bij het onderhouden van de planten. Ook geeft hij tips, zoals hoe rozen het beste gesnoeid kunnen worden. Om de tuin kleurrijker te maken, stelde hij voor om bijvoorbeeld fuchsia’s te planten. Ook adviseerde hij over de vogelhuisjes in de tuin, die ooit door schoolkinderen waren geplaatst. Niet alle huisjes zijn geschikt om in te broeden. Wel dragen ze bij aan de sfeer in de tuin.
Help mee voor een groenere buurt
Het vrijwilligersteam zoekt altijd nieuwe mensen. Wilt u ook helpen in de buurttuin? Meld u aan via Begin link:scheveningen@denhaag.nl, einde link. met als onderwerp ‘Onderhoud groen Werfstraat’.
Wilt u meer groen in uw straat of bijvoorbeeld een buurtmoestuin maken? Stuur dan ook een bericht naar dit e-mailadres.